Case Study

Szpital Canisius Wilhelmina

Project completion date
Client
Szpital Canisius Wilhelmina
Localisation

Nijmegen Holandia Polska

Opis realizacji:

W kwestii zdrowia i samopoczucia pacjentów nie może być mowy o kompromisach, czego przykładem jest realizacja na Oddziale Intensywnej Terapii holenderskiego Szpitala Canisius Wilhelmina. Wdrożone tam rozwiązania z zastosowaniem szkła o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® CLASSIC ukazują wszechstronność i funkcjonalność przeszkleń, daleko wykraczającą poza podstawową rolę doświetlania przestrzeni. Zaawansowana technologia w postaci szkła sterowanego przepływem prądu oferuje placówkom medycznym zupełnie nowe – trwałe, utylitarne i pragmatyczne – środki niezbędne do przystosowania przestrzeni szpitalnej do wymagań naszych czasów i stworzenia odpowiednich warunków dla procesu rekonwalescencji. 


Oddział Intensywnej Terapii Szpitala Canisius Wilhelmina w Nijmegen po wybuchu pandemii COVID-19 zdecydował się zastąpić tradycyjne okna z zasłonami, służące do monitorowania pacjentów w salach i zapewnienia im intymności, szkłem o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® CLASSIC. Szkło, jako materiał łatwy w utrzymaniu sterylnej czystości, podnosi standardy bezpieczeństwa, co w przypadku zakładów opieki medycznej ma ogromne znaczenie. PRIVA-LITE® umożliwiło jednak pójście o krok dalej – zapewnienie prywatności na zawołanie, bez stosowania niehigienicznych zasłon czy żaluzji będących siedliskiem bakterii i wirusów. Elektrycznie sterowane szkło to rozwiązanie funkcjonalne i niezawodne – jego powierzchnię można zdezynfekować w kilka sekund, używając środka czyszczącego zawierającego etanol, co zmniejsza ryzyko transmisji chorób.

 

Rozwiązania Saint-Gobain:

  • Szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® CLASSIC GLASSOLUTIONS na bazie szkła SAINT-GOBAIN GLASS w miejsce przegród wewnętrznych

Więcej realizacji SAINT-GOBAIN GLASS

Więcej realizacji GLASSOLUTIONS