Case Study

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

Architect
Heinle Wischer und Partner
Client
Centrum Nauki Kopernik
Localisation

Warszawa Warszawa Polska

Opis realizacji:

Nowy budynek Centrum Nauki Kopernik, Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego - uroczyście otwarty 31 marca 2023.Marki ISOVER i WEBER w ramach grupy Saint-Gobain zostały Partnerami Inwestycji "Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego" - szczególnego miejsca, gdzie będą działać naukowcy z bardzo różnych dziedzin, na styku których bardzo często powstają innowacje.


Wełna ISOVER TDPT i systemy podłogowe WEBER (jastrych cementowy weberfloor FIBROCEM) zostały użyte do podłóg, po których będą stąpać naukowcy i goście Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Produkty ISOVER i WEBER zagwarantują w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego szeroko pojęty komfort w wielu wymiarach, jak np. akustyczny, termiczny i estetyczny.


ISOVER TDPT to produkt przeznaczony do wykonania izolacji akustycznej i termicznej w podłogach pływających typu lekkiego, ciężkiego oraz suchych. weberfloor FIBROCEM to specjalne, wysokosprawne i szybkowiążące spoiwo przeznaczone do mieszania z kruszywem i wykonywania jastrychów cementowych. Zawiera specjalne domieszki, plastyfikatory oraz włókna przeciwskurczowe.

Rozwiązania Saint-Gobain:

  • Rozwiązania Weber : Zastosowany jastrych weberfloor FIBROCEM

  • Rozwiązania Isover:  wełna ISOVER TDPT.

Więcej realizacji WEBER

Więcej realizacji ISOVER