Case Study

Muzeum Zamoyskich

Client
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Localisation

Kozłówka 3 Kozłówka 21-132 Polska

Opis realizacji:

Leca® KERAMZYT został zastosowany do przebudowy, rewitalizacji i konserwacji budynków zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce z adaptacją na cele kulturowe i turystyczne.

Projektant, wybierając rozwiązanie z udziałem Leca® KERAMZYTU wykorzystał w pełni jego właściwości, a przede wszystkim jego mały ciężar. Leca® KERAMZYT zastąpił znacznie cięższy gruz i piasek, które stanowiły pierwotne wypełnienie stropów. Zmniejszenie obciążeń konstrukcyjnych pozwoliło na dalszą eksploatację budynku a nawet na zwiększenie obciążeń użytkowych. Do podawania kruszywa na stropy zastosowano pompę pneumatyczną. Podając keramzyt wężami znacznie skrócono czas układania przy minimalnym zaangażowaniu do tych robót pracowników. Tym sposobem udało się wykonać kompleksowy remont stropów budynku, a zespół pałacowy z XVIII wieku po remoncie dalej będzie mógł być odwiedzany przez następne pokolenia.

Więcej o realizacji Leca https://leca.pl/realizacje/muzeum-zamoyskich-kozlowka/

Rozwiązania Saint-Gobain:

Leca® KERAMZYT do izolacji termicznej , akustycznej i wypełnień na starych remontowanych sklepieniach ceglanych - Leca® KERAMZYT izolacyjny L

Więcej realizacji LECA