Case Study

Galeria Kamila Stocha „Kamiland”

Architect
Ewa Bilan-Stoch, Jan Gąsienica
Project completion date
Localisation

Zakopane Zakopane Polska

Opis realizacji:

Postaci Kamila Stocha nikomu nie trzeba dziś przedstawiać. Trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich, indywidualny mistrz świata, zdobywca 35 medali na Mistrzostwach Polski (w tym 13 złotych!), zwycięzca 39 konkursów w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata – to zaledwie część osiągnięć tego wybitnego skoczka. Wszystkie jego trofea można podziwiać w autorskiej galerii przy ul. Przerwy-Tetmajera 6 w Zakopanem.


W siedmiu salach ekspozycyjnych przestawiana jest droga sportowca na sam szczyt. Pod jednym dachem zgromadzono niemal pół tysiąca eksponatów w postaci cennych pamiątek, zdjęć, fan artów i oczywiście medali zdobytych w trakcie ponad 20-letniej kariery sportowej. W audiowizualną podróż do przeszłości zabiera odwiedzających sam Kamil Stoch. Pełne pasji opowieści okraszone nieznanymi dotąd wspomnieniami, stanowią najlepsze tło dla podziwiania ekspozycji, dzięki czemu możemy poczuć emocje towarzyszące najważniejszym wydarzeniom z jego życia. Galeria Trofeów podzielona jest na kilka części. Pokój Drewniany przedstawia pierwsze kroki małego Kamila na stoku. W Pokoju Diamentowym znajdują się jego sportowe laury. Pokój Kosmiczny to historia bardziej współczesna, w której znajduje się spektakularna kolekcja trofeów z lat 2018–2020.


Doskonała oprawa wizualna i ochrona eksponatów to zasługa ekstra białego, odżelazionego szkła DIAMANT®, z którego wykonane zostały gabloty, witryny i szklane kopuły. Neutralna barwa tafli, uzyskana za sprawą bardzo niskiej zawartości tlenku żelaza o charakterystycznym, zielonym zabarwieniu, gwarantuje perfekcyjne odwzorowanie kolorów i kształtów oraz wysoką transmisję światła, idealnie doświetlającego prezentowane zbiory.

 

Rozwiązania Saint-Gobain:

  • Szkło ekstra białe DIAMANT® SAINT-GOBAIN GLASS w witrynach i gablotach

Więcej realizacji SAINT-GOBAIN GLASS