Case Study

Forum Gdańsk

Architect
SUD Architectes Polska
Project completion date
Client
Forum Gdańsk
Localisation

Targ Sienny 7 Gdańsk 80-806 Polska

Opis realizacji

Forum Gdańsk znajduje się w samym sercu Gdańska w bliskim sąsiedztwie starego miasta oraz dworca kolejowego. Inwestycja, polegająca na restrukturyzacji urbanistycznej oraz stworzeniu centrum handlu i rozrywki, rozpoczęła się w grudniu 2014 roku, natomiast do użytku została oddana w 2018. Powierzchnia całkowita tego sześciopiętrowego obiektu wynosi blisko 150 000 m2 i dzieli się na trzy strefy: The Boulevar (Bulwar), Modern Court (Dziedziniec) i The Street (Ulica).

Forum Gdańsk to jedno z najnowocześniejszych zarówno w Polsce jak i Europie centrów handlowych, łączące przestrzeń publiczną, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie. Koncentruje się na łączeniu zakupów z relaksem i sztuką. Oferuje klientom komfortowe warunki spędzania wolnego czasu, przyciąga uwagę wyjątkową formą architektoniczną, nowoczesnym designem zgrabnie połączonym z tradycyjnymi, zabytkowymi elementami i otwartą przestrzenią publiczną.

Rozwiązania Saint-Gobain

  • Systemy RIGIPS dedykowane do budowy ścian i tynków

Więcej realizacji RIGIPS

SYSTEM RIGIPS 3.40.111 płyta zwykła / SYSTEM RIGIPS 3.40.111 płyta woda / SYSTEM RIGIPS 3.40.06 płyta zwykła / SYSTEM RIGIPS 4.05.24 sufity podwieszane i okładziny /SYSTEM RIGIPS 4.07.21 sufity monolityczne Rigitone

  • Szkło przeciwsłoneczne SAINT-GOBAIN GLASS na fasadzie i dachu budynku - COOL-LITE® XTREME 60/28 II 

Więcej realizacji SAINT-GOBAIN GLASS

Film zrealizowany w Forum Gdańsk

Harmonia szkła w architekturze – szkło przeciwsłoneczne Saint-Gobain Glass

Harmonia szkła w architekturze – Saint-Gobain Glass