Case Study

Cukrownia Żnin

Architect
Arche S.A., Bulak Projekt
Project manager
Arche S.A.
Project completion date
Client
Hotel Arche Cukrownia
Localisation

Żnin Żnin Polska

Opis realizacji

Fabryka cukru z XIX wieku, położona na 67 hektarowej działce. Jako fabryka działała w latach 1894 - 2004 i przez ten czas była największym pracodawcą w regionie. W 2015 roku została zakupiona przez firmę ARCHE i w ciągu 4 lat przeszła gruntowną rewitalizację, zamieniając się w hotel. Aktualnie obiekt pełni funkcję konferencyjno-wypoczynkowo-gastronomiczną, pod nazwą Hotel Cukrownia Żnin i zachwyca swoją architekturą. Jest to miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu oraz amatorów sportów wodnych.
W planach dewelopera jest dalsza rozbudowa projektu. Uzupełni go m.in. centrum rehabilitacji, klinikę medyczną, Muzeum Cukrownictwa, Muzeum Optymizmu i park handlowy.
Najważniejszym założeniem projektu było pozostawienie architektury budynku w jak najbardziej oryginalnym kształcie i zachowanie istniejącej konstrukcji, uzupełniając ją o miejscowe wzmocnienia. Poza tym wykorzystanie oryginalnych elementów fabryki w nowo zaprojektowanych budynkach małej architektury (np. starą konstrukcję dachu cukrowni wykorzystano do podparcia nowo projektowanych łączników).

Rozwiązania Saint-Gobain:

Rozwiązania Rigips:

Więcej realizacji RIGIPS 

 

Rozwiązania Isover:

  • Wełna mineralna ISOVER 150 mm

Więcej realizacji ISOVER