Case Study

Biuro Grupa Familijna

Client
Grupa Familijna
Localisation

Kuźnica Czeszycka 11 Kuźnica Czeszycka 56-320 Polska

Nowa siedziba firmy Grupa Familijna zadba o jakość życia pracowników

Za wypiekiem chleba stoją nie tylko najlepszej jakości składniki i utalentowani piekarze. Swój udział w przysłowiowym bochenku chleba mają także pracownicy biurowi, którzy dbają o to, aby wszystkie procesy odbywały się zgodnie z planem, a produkty trafiały na półki w odpowiednim czasie. Do tego potrzebne jest biuro, które zapewnia komfort pracy i kreatywność. Właśnie na te cechy postawili właściciele popularnych wypieków „Familijna”, aranżując swoją nową siedzibę w Kuźnicy Czeszyckiej w Parku Krajobrazowym w Dolinie Baryczy.

Grupa Familijna to firma oparta na rodzinnych wartościach, pasji oraz zaangażowaniu. Od ponad 30 lat dostarcza klientom w całej Polsce najwyższej jakości wyroby piekarnicze, cukiernicze i gastronomiczne. Właściciele firmy, Państwo Elżbieta i Witold Kowalczyk, od początku stawiali na jakość i wyjątkowość swoich produktów. Tworzyli Familijną z sercem i z pasją, a w miarę rozwoju firmy i asortymentu, rósł także zespół pracowników, których właściciele traktują jak rodzinę. To właśnie z myślą o nich Grupa Familijna zmieniła w tym roku swoją siedzibę na większą.

- Tworząc nowe biura, od początku mieliśmy spójną wizję. Chcieliśmy, żeby to, kim jesteśmy i jak działamy podkreślało naszą tradycję i zaangażowanie. Jednocześnie zależało nam, aby biuro było możliwie jak najbardziej komfortowe dla naszych pracowników - mówi właściciel, Witold Kowalczyk. - Wspólnie z projektantami zadbaliśmy więc o takie elementy jak przyjazny i nowoczesny wystrój oraz o odpowiednią akustykę i wyciszenie pomieszczeń. W ciągu dnia wykonujemy różne zadania, niektóre wymagają pełnego skupienia i kreatywności, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż w biurze systemów dźwiękochłonnych, które zapewnią komfort akustyczny pracownikom – dodaje.

Rozwiązania akustyczne w nowej siedzibie Grupa Familijna, dostarczył Ecophon, znany i ceniony producent systemów dźwiękochłonnych. W projekcie zastosowano szereg rozwiązań dopasowanych specjalnie do powierzchni i aranżacji biura zgodnie z zamysłem jego właścicieli. W częściach biurowych zamontowany został system dźwiękochłonny Ecophon Master Eg w ciemnym kolorze Silk Slate. Płyty Ecophon Master Eg mają pomalowane na czarno krawędzie, co pozwala osiągnąć efekt pływającego sufitu. W korytarzu zastosowano duże płyty Ecophon Focus Dg XL również w kolorze Silk Slate oraz jaśniejsze Cloudy Day, a także, dla zwiększenia efektu pochłaniania dźwięku, wolnowiszące płyty Ecophon Solo Rectangle. Nad recepcją zainstalowano natomiast pionowe, wolnowiszące panele Ecophon Solo Baffle, które zapewniają dyskrecję odwiedzającym siedzibę klientom i nadają wnętrzu ciekawy wygląd.

- Wszystkie systemy Ecophon doskonale wpisują się w naszą koncepcję aranżacji biur. Cieszymy się, że poza ciekawym designem możemy zapewnić naszym pracownikom komfort akustyczny w pracy – podkreśla Elżbieta Kowalczyk.