Budując dom, budujemy swoją przyszłość. Od zastosowanych materiałów i systemów zależeć będzie komfort jego użytkowania przez wiele lat. Planując budowę zwracamy uwagę na estetykę, bardzo ważny jest dla nas komfort, ale również coraz częściej dużą rolę odgrywają aspekty energooszczędności czy ochrony środowiska, które są wyzwaniami dzisiejszego świata.

Zapewniamy


Komfort termiczny

Odczucie komfortu termicznego zależy m.in. od naszego ogólnego samopoczucia, ubioru czy stopnia aktywności fizycznej. To elementy, na które MultiComfort nie ma wpływu. Opisaliśmy natomiast czynniki fizyczne decydujące o postrzeganiu otoczenia, jako komfortowego termicznie.

Pierwszy z nich to różnica temperatur w poszczególnych miejscach pomieszczenia i tzw. temperatura promieniowania – nie powinna ona być wyższa niż 3oC. Kolejne zjawisko to szybkość przemieszczania się mas powietrza w pomieszczeniu.

Latem nie powinna być ona większa niż 0,2 m/s, a zimą 0,15 m/s. Ważne jest jeszcze zapewnienie optymalnej wilgotności powietrza. Wykorzystanie naszego standardu gwarantuje spełnienie tych wymagań na właściwym poziomie.


Komfort akustyczny

Komfort akustyczny to ważna kategoria MultiComfort. Ściany i stropy budynków zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalny poziom dźwięku w pomieszczeniach. Zminimalizowanie hałasu dotyczy wszystkich źródeł jego powstawania: na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia, pochodzącego z upadających przedmiotów, chodzenia czy działania sprzętów AGD.

W naszych projektach określamy poziom dźwiękochłonności ścian zewnętrznych na minimum 58 dB, a ścian wewnętrznych na minimum 48 dB.


Komfort dobrej jakości powietrza

Dobra jakość powietrza to subtelny balans odpowiedniej wentylacji, temperatury, stężenia dwutlenku węgla, wilgotności i doświetlenia.

Budynki w standardzie MultiComfort są wyposażone w materiały gwarantujące odpowiedni mikroklimat. Szczelności przegród oraz zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją zapewniają odpowiednią wilgotność oraz odzysk energii przy wymianie powietrza na świeże na poziomie 80%.

Aby móc cieszyć się optymalnym dla zdrowia mikroklimatem, należy zadbać o odpowiednie rozwiązania już na etapie projektu.


Komfort wizualny

Pragniemy żyć w harmonii z naturą, w pięknych i jasnych pomieszczeniach. Obalamy mit, że budynki niskoenergetyczne muszą być brzydkie.

Zwracamy uwagę na właściwe doświetlenie i wykorzystanie światła naturalnego. Odpowiednie przeszklenia zapewniają wysoki poziom światła dziennego, dzięki któremu czujemy się wolni i zrelaksowani.

Projekty domów MultiComfort są ładne i estetyczne, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

 

Troszcząc się o

Bezpieczeństwo

Rozwiązania MULTICOMFORT zapewniają poprzez zastosowanie odpowiednio trwałychi łatwych w montażu materiałów, wysoki poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego i antywłamaniowego.

Produkty ISOVER i RIGIPS posiadają klasę reakcji na ogień A1, co oznacza produkty niepalne i gwarantujące komfort bezpieczeństwa dla całej rodziny.

W ofercie Glassolutions znajdują się zaś produkty o podwyższonej odporności na włamanie.

Ekonomię

Standard MULTICOMFORT oznacza dla użytkownika szereg korzyści ekonomicznych. Potwierdza to ekspertyza Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Dodając do siebie wartość budowy domu MULTICOMFORT oraz koszt ogrzewania w okresie eksploatacji budynku, użytkownicy mogą liczyć na realne zyski. Naszym celem jest osiągnięcie zapotrzebowania na energię pierwotną dla budynku o niemal zerowym zużyciu energii (NZEB). Akty wykonawcze europejskiej Dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków określają ten poziom dla Polski na 29 kWh/m² na rok. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że budynki w standardzie MULTICOMFORT charakteryzują się wyższą wartością rynkową w momencie sprzedaży. Jakość budownictwa i niskie koszty ogrzewania stanowią ważne argumenty dla kupujących budynki, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Ekologię

Troska o środowisko naturalne leży w gestii każdego z Nas, dlatego warto upewnić się, że nasz dom spełnia najwyższe standardy ekologiczne już od pierwszych chwil związanych z budową.

Produkty Saint-Gobain posiadają deklaracje środowiskowe oraz atesty ekologiczne, są wytwarzane z naturalnych materiałów i z przetworzonych surowców wtórnych, np. stłuczki szklanej.

W procesie użytkowania budynki zużywają niewielką ilość energii.