Innowacje

Badania i innowacje leżą u podstaw strategii Saint-Gobain. Badania Grupy koncentrują się zarówno na przełomowych innowacjach, jak i na ciągłym doskonaleniu produktów, procesów i usług w duchu otwartości i uważności na potrzeby klientów.

Innowacje 1

Badania i innowacje leżą u podstaw strategii Saint-Gobain. Badania Grupy koncentrują się zarówno na przełomowych innowacjach, jak i na ciągłym doskonaleniu produktów, procesów i usług w duchu otwartości i uważności na potrzeby klientów.

Innowacje

NASZE POŚWIĘCENIE MATERIAŁOM

Nauka o materiałach, zrozumienie procesów przemysłowych i wdrażanie odpowiednich testów w celu walidacji i optymalizacji wydajności produktów w ich zastosowaniach końcowych stanowią integralną część naszej wiedzy specjalistycznej. Pozwalają one naszemu multidyscyplinarnemu zespołowi (mechanika, materiałoznawstwo, fizyka, chemia, optyka i matematyka…) opracowywać nowe produkty, które stanowią wartość dodaną dla naszych klientów.

OBSŁUGA NASZYCH KLIENTÓW

Zobowiązujemy się do uważnego słuchania naszych klientów, aby zrozumieć ich potrzeby i stojące przed nimi wyzwania. Koncentrując się w pełni na tym, czego chcą nasi klienci, opracowujemy z nimi i dla nich najbardziej dostosowane rozwiązania na każdym etapie projektu badawczego.

Reagowanie na opinie naszych klientów pomaga nam oceniać ich zadowolenie i podkreślać aspekty, które należy poprawić, aby osiągnąć doskonałość obsługi klienta.

Aby sprostać i przewyższyć potrzeby i aplikacje naszych klientów, do naszego zespołu w centrach badawczych dołączają nowe profile naukowe: projektanci, naukowcy zajmujący się danymi, socjologowie… Wnoszą nowe podejście, takie jak myślenie projektowe, opracowywanie nowych produktów, systemów i usług.

ZESPOŁY W CENTRUM TRANSFORMACJI CYFROWEJ I ZAANGAŻOWANE W ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Przewidywanie umiejętności, które należy rozwijać i odkrywanie nowych obszarów technologii, dbając jednocześnie o przyszłość naszej planety, tkwi w DNA zespołów badawczo-rozwojowych Saint-Gobain

Aby zrealizować tę wizję, rozwinęliśmy nowe kompetencje w obszarach takich jak data science i elektronika, uruchomiliśmy programy badawcze związane z obiektami połączonymi, robotyką i wytwarzaniem addytywnym

Dzięki tym umiejętnościom i programom zespoły badawczo-rozwojowe mogą aktywnie wspierać strategię cyfrową Saint-Gobain poprzez, na przykład, tematy branżowe 4.0 w celu poprawy wydajności przemysłowej lub tematy związane z analizą danych, aby oferować naszym klientom usługi najwyższej jakości.

Ponieważ te aspekty są naprawdę ważne dla Saint-Gobain, nieustannie promujemy świadomość i szkolimy zespoły w dziale badań i rozwoju oraz marketingu w zakresie znaczenia ekoinnowacji. Podczas całego projektu przywiązujemy dużą wagę do rozwoju nowych zrównoważonych rozwiązań i doskonalenia istniejących rozwiązań w obszarach takich jak zdrowie i dobre samopoczucie, energia i klimat, woda, zasoby i gospodarka o obiegu zamkniętym

KALENDARIUM INNOWACJI

1688

Wynalezienie nowej metody produkcji szkła, polegającej na wylewaniu go na metalowy stół, pozwalającej tworzyć znacznie większe tafle.

Slider Tło

1920

Rozwój ciągłego procesu wytwarzania szkła płaskiego (procesu Boudina). Rezultat: nieporównywalna jakość szkła i wydajność produkcji.

Slider Tło

1928-1929

Pojawienie się procesu hartowania szkła (procesu Achille Verlay). Hartowane szkło pod wpływem uderzenia rozpada się na małe, nieostre kawałki.

Slider Tło

1933

Rozwój procesu zakrzywiania szkła (proces Achille Verlay), który przyśpiesza możliwość użycia szkła w samochodach.

Slider Tło

1946

Pierwsze użycie żeliwa sferoidalnego, które zastępuje żeliwo szare, do produkcji rur.

Slider Tło

1957

Wynalezienie procesu TEL, służącego do produkcji wełny szklanej, poprzez odwirowywanie i rozciąganie pod strugą gorącego gazu.

Slider Tło

WCZESNE LATA 70-te

Rozpoczęcie produkcji pierwszej zaprawy jednowarstwowej przez firmę Weber & Broutin. Wynalezienie złącz krzyżowych, przeznaczonych do przechowywania i odzyskiwania energii w regeneratorach pieców przemysłowych wykorzystywanych do produkcji szkła.

Slider Tło

1972

Rozwój ziaren ZinPro służących do mielenia drobnoziarnistego wypełniaczy mineralnych.

Slider Tło

1975

Wynalezienie NorZon, wiązanego ziarna ściernego używanych do cięcia i mielenia.

Slider Tło

LATA 80-te

Wynalezienie ziaren ściernych Seeded Gel, produkowanych w procesie spiekania.

Slider Tło

1992

Rozpoczęcie produkcji aktywnego szkła PRIVA-LITE, które po naciśnięciu przycisku natychmiast zmienia się z przezroczystego na półprzeźroczyste. Była to odpowiedź na potrzebę prywatności, bez wpływania na przepuszczalność światła przez szkło.

Slider Tło

1998

Otwarcie La Plateforme du Bâtiment, pierwszego punktu sprzedaży skierowanego do specjalistów z wszystkich branż.

Slider Tło

2004

Produkcja pierwszego elektrochromatycznego szkła dla przemysłu motoryzacyjnego. Niedługo potem, w 2010 roku umożliwiło to rozpoczęcie współpracy z SAGE Electrochromics, innym pionierem w dziedzinie szkła elektrochromatycznego, które zaowocowało produkcją szkła elektrochromatycznego na potrzeby przemysłu budowlanego. Ten typ szkła aktywowany niskim napięciem dopasowuje swoją przepuszczalność świata i ciepła do nasłonecznienia na które eksponowany jest budynek, bez pogarszania widoczności zewnętrznej.

Slider Tło

2009

Otwarcie Klimacenter, innowacyjnego konceptu łączącego salon pokazowy, ośrodek szkoleniowy oraz centrum kompetencji w dziedzinie energii odnawialnej i wentylacji.

Slider Tło

2011

Otwarcie pierwszego, zgodnego z koncepcją Multi Comfort, zrównoważonego, pasywnego energetycznie domu w lipcu 2011 roku w Beaucouzé niedaleko Angers (Francja). Piętnaście marek Grupy i jedna firma dystrybucyjna połączyły swoją wiedzę by zbudować ten wydajny, wygodny i przyjazny dla środowiska dom, który symbolizuje przyjazne dla środowiska technologie jutra. W 2015 roku zbudowano domy zgodne z koncepcją Multi Comfort w 15 krajach.

Slider Tło